Friss rangsor: ezek az ország legjobb gazdasági karai
Nagyot csúszott vissza az egyik vidéki egyetem gazdasági kara, változás a top3-ban és továbbra is a Corvinus a legjobb. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 gazdaságtudományi képzésterületi rangsorát.
Nagyot csúszott vissza az egyik vidéki egyetem gazdasági kara, változás a top3-ban és továbbra is a Corvinus a legjobb. Mutatjuk a HVG Diploma 2025 gazdaságtudományi képzésterületi rangsorát.
Gazdálkodás és menedzsment szakot jelöltek meg a legtöbben az első helyen, amit szorosan a kereskedelem és marketing követett.
Bár évről évre a gazdálkodási és menedzsment és a kereskedelem és marketing a két legnépszerűbb képzés a felsőoktatási felvételiben, fizetések szempontjából a Diplomán túl 2023-as adatai szerint jobban megéri más gazdasági képzést választani azoknak, akiket ez a képzésterület érdekel.
Több tízezer diák készült az idei felsőoktatási felvételin valamilyen gazdasági képzésre. Mutatjuk, hogyan alakulnak a ponthatárok.
Hamarosan kiderül, kiket vesznek fel a magyar egyetemek szeptemberben induló képzéseikre. Mutatjuk, hányan jelöltek meg valamilyen gazdaságtudományi képzést a jelentkezési listájuk első helyén.
Évek óta az egyik legkeresettebb szak a gazdálkodási és menedzsment az egyetemi felvételin. Idén összesen 6801-en jelölték meg első helyen.
A QS legújabb, képzésterületi listáján a gazdasági képzések esetében a Corvinus lett a legjobb hazai egyetem. Mutatjuk a részleteket.
A legnépszerűbb gazdasági képzések listáját a korábbi évekhez hasonlóan idén is a gazdálkodási és menedzsment vezeti. Mutatjuk, az idei felvételin az öt legnépszerűbb gazdasági alapszakot.
December közepén elindult a jelentkezés az egyetemek 2024 szeptemberében induló képzéseire. A legnagyobb versenyre idén is a gazdasági képzéseken lehet számítani, hiszen már 2023-ban is több mint 126 ezer jelentkező közül 36 ezren erre a képzésterületre próbáltak meg bekerülni.
Átlagosan minden tizedik 2014/2015-ben végzett gazdasági diplomás dolgozott legalább egy hónapot külföldön az egyetem elvégzése után - derült ki a Diplomás Pályakövetési Rendszer legfrissebb 2023-as adataiból.
Hiába a gazdálkodási és menedzsment a legnépszerűbb alapszak már évek óta a felsőoktatási felvételiben, a Diplomás Pályakövetési Rendszer (DPR) adatai szerint nem tartozik a legjobban fizető gazdasági képzések közé.
Közzétette a legfrissebb adatait a diplomás pályakövetési rendszer. A bölcsész- és műszaki képzések után most azt is megnézzük, melyik a három legértékesebb gazdasági diploma.
2022-ben összesen 10 302-en jelentkeztek erre a képzésre, közülük több mint 8693-an állami ösztöndíjas formában tanulnának, ezzel a gazdálkodási és menedzsment volt a legnépszerűbb szak a felvételin. A legtöbb egyetemen 400 pont körül mozogtak a ponthatárok, de azért néhány intézményben lényegesen magasabb volt a belépési küszöb.
Idén összesen 36313-an jelentkeztek gazdasági képzésekre. A listavezető idén is a Gazdálkodási és menedzsment alapszak, ami nem csak a saját területi ranglistáján, de az összes alapképzésben is ismét első.
A korábbi évek felvételi tájékoztatóiban nem szerepel, az ideiben viszont már benne van, hogy hányan tanulhatnak állami ösztöndíjasként a különböző képzési területeken. Utánajártunk, hogy a gazdasági szakokon összesen hány államis helyet hirdetnek meg az egyetemek és főiskolák.
Az elszabadult energiaárak az egyetemeket és főiskolákat sem kímélik – nem csoda, hogy több felsőoktatási intézmény úgy döntött, emel az önköltséges képzések árain. A gazdasági szakok például jóval drágábban hirdetik, mint tavaly ilyenkor, míg a bölcsész-, a mérnöki, az informatikai és az orvosi képzések tandíja nem változott.
Augusztus 1-je óta már nem a jogi karhoz tartoznak a Károli Gáspár Református Egyetem gazdasági képzései.
A gazdaságtudományi képzési terület vonzotta a legtöbb jelentkezőt, a második helyen álló bölcsészképzésekre csak közel feleennyien jelentkeztek.
Vajon mennyit keres egy gazdasági szakot végzett pályakezdő? A friss statisztikákból kiderül.
Idén is taroltak a gazdasági képzések a felvételin, a legnépszerűbb továbbra is a gazdálkodási és menedzsment – több tízezren küzdöttek a bejutásért, a ponthatárok pedig több egyetemen rekordmagasak lettek. De miért szeretnének ilyen sokan gazdasági szakot végezni, milyen pozíciókra lehet pályázni friss diplomás közgazdászként, mennyit lehet keresni például a pénzügy és számvitel szak elvégzése után?